MUKP 2002 Dąbrowa Górnicza - Pogoń Ruda Śląska

Dawid Nowak
Mateusz Gasz

25.09.2016

W niedzielę 25 września przyszło nam zagrać mecz wyjazdowy z wiceliderem rozgrywek drużyną MUKP Dąbrowa Górnicza.
Dobry mecz dostarczył wielu emocji. prowadzony był w szybkim tempie, z zwrotami akcji, których nie powstydził by się i nie jeden mecz w wykonaniu dorosłych piłkarzy.
Pierwsza połowa to dobra i skuteczna gra naszej defensywy, szybko wyprowadzane kontry z których  tworzymy kilka dobrych sytuacji, jedna z nich zaś zakończyła się bramką, po wykonaniu stałego fragmentu gry bomba Dawida Nowaka wylądowała w okienku bramki gospodarzy.
Na tym nie koniec emocji.
Chwilę później w sytuacji jeden na jeden faulowany był Mateusz Gasz, niestety gwizdek sędziowski przemilczał ów temat.... i gospodarze rozpoczęli od bramki.
Wydawało by się, że gospodarze rzucą się na prowadzącą grę Pogoń, ale nic bardziej mylnego nasza defensywa w pierwszej połowie nie pozwoliła oddać rywalowi celnego strzału na bramkę (słupek po rzucie wolnym to też strzał niecelny).
Druga połowa rozpoczęła się dla nas bardzo dobrze strzał z dystansu Dawida Nowaka ląduje w siatce i wychodzimy na prowadzenie dwubramkowe, tym razem jednak gospodarze spychają nas do głębokiej defensywy, i po dwóch stratach piłek w środku pola tracimy dwa gole.
Gdy wydawało się, że Dąbrowa przechyli szalę na swoją korzyść konstruujemy dobrą akcję po której oko w oko z bramkarzem rywali stanął Dominik Chromik, jednak piłka po interwencji obrońcy przechodzi minimalnie obok bramki.
Po tej akcji sędzia odgwizdał koniec meczu, zakończony remisem 2:2.
Mecz obejrzała rekordowa ilość kibiców gości, brawa dla rodziców za wsparcie i doping.

Pogoń Ruda Ślaska
Kacper Jasnoch, Eryk Czypionka, Dawid Nowak, Igor Stasiński, Michał Henisz, Maciej Toborek, Michał Copik, Jakub Skroch, Mateusz Gasz, Dawid Krzeszowski, Mateusz Sonita, Filip Baron, Dominik Kaczmarczyk, Dominik Chromik.