GKS z tarczą!

GKS Katowice - UKS Zantka Chorzów 23:2 (11:0)

W V kolejce VI Ligi okręgowej Orlik E1 gr. "B" rozegraliśmy spotkanie z UKS Zantka Chorzów.
Do meczu przystąpiliśmy w roli faworyta spotkania, ponieważ zespół UKS to nowa drużyna, która istnieje od paru miesięcy, a wszystkie dotychczasowe swoje mecze w lidze przegrała.

Mimo, że od początku spotkania byliśmy stroną dominującą, to jednak dopiero w 9 minucie udało nam się wyjść na prowadzenie. Kolejne bramki padały jak z "rozwiązanego worka". Na przerwę schodziliśmy prowadząc 11:0.

Niestety pierwsze 10 minut drugiej połowy to nieudolna gra naszej drużyny, która kompletnie zapomniała o obronie, czego efektem było zdobycie 2 bramek przez naszych gości.

Warto zauważyć, że nasz zespół był dziś wzmocniony kilkoma zawodnikami z GKS Katowice I, drużyny która pod wodzą trenera Zdzisława Halickiego toczy boje w IV lidze. W sytuacji kiedy pierwsze 10 minut drugiej połowy nasz zespół przegrywał 1:2, trener zdecydował się na zmianę całego składu, na zawodników rezerwowych z GKS I. Była to bardzo słuszna decyzja, by zawodnicy GKS II mogli obserwować w jaki sposób należy rozgrywać piłkę i strzelać bramki. Wynik znów przyspieszył na korzyść naszego zespołu. Po ponownej wymianie składu bardzo dobrze zaprezentował się Jan Żukowski, który z nominalnego obrońcy zmienił pozycję na napastnika i pod koniec spotkania zdobył kilka bramek.

Ten mecz mimo wysokiego zwycięstwa uwidocznił wiele braków w grze naszego zespołu, który potrzebuje jeszcze wielu treningów, by zacząć rozgrywać przemyślany futbol na wysokim poziomie.

Bramki dla GKS: Adamiec (9, 13, 30, 47 - głową, 49), Bożek (12, 15, 50, 52), Żukowski (56, 57, 59. 60), Patel (18, 19, 28), Sadowski (17, 39), Chmielowski (26, 45), Kudła (25), Majewski (45), Zalewski (55).

Bramki dla UKS: 32, 33.